نمایشگاه هفته سلامت در رودان گشایش یافت/خدمات بهداشتی رایگان به بازدیدکنندگان ارائه می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رودان نیوز؛ اهمیت سلامت به عنوان یک حق اساسی برای کسی پوشیده نیست سلامت یک موضوع اجتماعی  و به عنوان یکی از پیش شرط های اصلی نظام های رفاه اجتماعی شناخته شده است  علاوه بر داشتن شیوه زندگی سالم، مردم برای ارتقا و بازگرداندن سلامت خود در صورت بیماری مجبور به استفاده از خدمات سلامت و به عبارتی خرید آن خدمات می باشند.

انسانی که از سلامت برخوردار است می‌تواند کارکردهای اجتماعی خود را به درستی ایفا کند سلامت یک پروسه چند محوری و درعین حال بسیار مهم است از یک سو عوامل بسیاری در ایجاد و تداوم آن نقش دارند و حاصل مشارکت تمام دستگاه های اجرایی یک جامعه است و از طرف دیگر تاثیر قابل توجهی بر سایر بخش های جامعه دارد.

هفته سلامت امسال (۱۳۹۸) با شعار  مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت” از تاریخ یکم اردیبهشت شروع شده و تا هفتم ماه جاری ادامه دارد.

 

به همین مناسبت و با حضور مسئولان رودان، نمایشگاه هفته سلامت با شعار مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی در رودان گشایش یافت.

این نمایشگاه در هشت غرفه بهداشت و روان، فشار خون، قندخون، تغذیه و مشاوره، بهداشت خانواده، جوانان و بهداشت محیط در سالن حجاب مجموعه ورزشی شهیدچمران بصورت رایگان برای مردم رودان خدمات ارائه می دهد.

مصطفی غلامپور فرماندار رودان در آیین گشایش این نمایشگاه با اشاره به ضروریت نهادینه کردن مباحث بهداشتی در میان مردم اظهار کرد: باوجود اینکه فرهنگ سازی نیاز به زمان زیادی دارد اما با توجه به شرایط جامعه و اهمیت امر سلامت، احساس بیشتری می شود.
فرماندار رودان با بیان اینکه برپایی اینگونه نمایشگاه ها در میان مردم و استفاده از مشارکت های مردمی باعث ترویج مباحث سلامت می شود افزود: حوزه سلامت و بهداشت باید عمومی شود چرا که با تحقق آن، تحول در پرداختن به سلامت افراد منجر می شود.

غلامپور با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزشی سواد سلامت جامعه موجب ارتقاءخود مراقبتی افراد می شود خاطرنشان کرد: قشرهای مختلف از جمله روحانیون، بسیجیان در کنار تلاشگران عرصه بهداشت جهت اطلاع رسانی درامر سلامت ورود پیدا کنند.

انتهای پیام/پ