کسری بودجه کشور با کم کردن حقوق های نجومی مسئولان جبران شود/ سرمایه گذاری در علم و پژوهش ضامن پیشرفت کشور است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رودان نیوز؛حجت الاسلام مهدی دُری، امام جمعه رودان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان با اشاره به عدم بودجه کافی به مباحث علمی و پژوهشی در کشور اظهار کرد: جامعه ای که در زمینه علمی و پژوهشی هزینه کند رشد و پیشرفت می کند اگردر این مسائل هزینه نشود یقین بدانید جامعه ما ضربه خواهد خورد و عقب می افتد.

 

امام جمعه رودان افزود: هرجا دولت ها بودجه کم می آورند از هزینه علمی و پژوهشی و فرهنگی کم می کنند وقتی بودجه علمی جامعه را نصف کنید یعنی اینکه علم و پژوهش در جامعه نصف می شود همین الآن هم خیلی از کارها در علمی فرهنگی عقب است چه برسد به اینکه بودجه آن نصف شود.

 

دُری ادامه داد: کسری بودجه کشور باید در کم کردن حقوق های نجومی مسئولان جبران  شود نه اینکه از بودجه علمی پژوهشی و فرهنگی بزنید متاسفانه این مشکل در دولت ها ی دیگر هم شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: اگر خیلی از کشورها حرفی برای گفتن در جهان دارند بخاطراینکه بیشترین سرمایه شان در مباحث علمی و پژوهشی است.

 

خطیب جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از برگزارکنندگان یادواره ۲۱۰ شهید شهرستان گفت: یکی از جاهایی که مردم ارادت ویژه به شهدا و خانواده های آنان دارند شهرستان رودان است اینچنین جمعیت باشکوهی حضور پیدا می کنند و نشان از ارادتی که نسبت به شهدا دارند و می خواهند به شهدا بگویند که ما ادامه دهند راه شما هستیم.

 

دُری با بیان اینکه در نمازجمعه مشکلات مردم بیان می شود و حضور مسئولان راهگشا خواهد بود خاطرنشان کرد: حضور مسئولان در بین مردم خود راهگشای مشکلات است و از مسئولان شهرستان می خواهیم به حضور در نماز جمعه توجه کنند مسئولی که چندین هفته در نمازجمعه حضور پیدا نکند قابل پذیرش و توجیه نیست و یقین بدانند حتما با آن برخورد می شود.

 

انتهای پیام/